فرصت ها را چطور خلق کنیم؟

opro

فرصت ها را خلق یا پیدا کنیم؟!

فرصت ها باعث پیدا کردن موقعیت های جدید می شود، و همه افرادی که در زمینه کسب و کار یا مارکتینگ فعالیت میکنند می گویند که به دنبال فرصت ها باشید و فرصت ها را از دست ندهید و تمامی افراد موفق از فرصت ها استفاده کرده اند

اجازه دهید یک مقدار بهتر و واضح تر صحبت کنیم؛ وقتی هر روز صبح که از خواب بر میخیزیم و برای رفتن به محل کار و دانشگاه و یا هر جای دیگر آماده می شویم در این فکر هستیم که چه فرصت هایی در مقابل ما قرار میگیرد و باید آنها را شکار کنیم و موفقیت جدیدی را کسب کنیم، هر چند تمامی روزهای ما میگذر و می بینیم که فرصتی پیدا نشد.

در برخی از روزها با دیدن یک شخص خاص مثلا یک دوست قدیمی یا هنرمند معروف شاید با او خیلی گرم بگیریم و با دادن شماره تلفن یا کارت ویزیت خیلی خوشبین باشیم که بله دیگه یک فرصت جدید پیدا شده و افکار دیگر که چند روز یا شاید یک مدت طولانی با ما همراه باشد اما بعد از اینکه دیدیم دیگر اتفاقی نیافتاده دوباره ناامید می شویم و با خود میگوییم پس این فرصت کجاست!؟

واقعا فرصت کجاست! آیا واقعا از کنار ما میگذرد و متوجه آن نیستیم؟ یا اینکه نه فرصت فقط برای آدم های خوش شانس است، وقتی یک نفر کار خوب یا کسب کار خوبی پیدا میکند می گوییم اون شانس دارد، یا به معنای دیگر می گوییم فعلان کار به او میاد به ما نمیاد یا ما شانس نداریم دست به هر کاری میزنیم اون کار خراب می شود و از این حرفها…

هر تغییر یک فرصت است

اجازه دهید یک بار دیگر به روند زندگی خود توجه کنیم؛ وقتی امروز صبح از خواب بلند شدیم و برای آماده شدن و رفتن به محل کار همان کاری را نکردیم که دیروز انجام دادیم، چند وقت است که اینکار را داریم تکرار می کنیم، چند وقت است که از یک راه سر کار می رویم، چند وقت است یک مدل لباس میپوشیم، چند وقت است که آرایش موهایمان یک مدل است،چند وقت است که یک مدل صحبت می کنیم، چند وقت است که از یکجا خرید می کنیم و کارهای دیگری که همه روزه فقط آنها را انجام میدهیم.

آلبرت انیشتین می گوید :

دیوانگی یعنی انجام کاری دوباره و دوباره و انتظار نتایج متفاوت داشتن.

پس می توانیم نتیجه بگیریم انجام کار های تکراری برای ما فرصتی ایجاد نمی کند که از آن استفاده کنیم.

بهترین راه برای خلق فرصت تغییر است، هر چقدر مقاومت ما دربرابر تغییر کمتر باشد امکان ایجاد فرصت جدید روز به روز بیشتر می شود؛ پس تصمیم بگیریم از تغییر نترسیم.

از تغییر های کوچک و ساده شروع کنیم تا ضمیرناخودآگاه با تغییر عادت کند، ساده ترین تغییر، تغییر مسیر راه خانه تا محل کار و  بالعکس و یا خانه تا دانشگاه و  بالعکس ، مسیر هایی که هر روزه از آنها می گذریم، همین تغییر کوچک می تواند فرصت های جدیدی را جلوی پای ما قرار دهد.

و تغییراتی مثل تغییر محل زندگی، تغییر محل کار، تغییر مغازه هایی که از آنها خرید می کنیم و از همه مهم تر تغییر برخی از باورها و تغییر در سبک زندگی و …

تغییرات باعث می شود با دنیای جدیدی روبرو شویم و هر چقدر تغییر اساسی تر باشد در دنیای جدید  فرصت بیشتر است و هر چقدر کوچکتر و جزیی تر باشد دنیای جدید فرصت کمتر است چرا که تغییر ما کوچک بوده.

نکته پایانی و خیلی مهم هر چه تغییرات سریع تر اتفاق افتد فرصت ها سریع تر خلق می شود و بالعکس هر چه در برابر تغییر مقاومت نشان دهیم و کندتر تغییرات را قبول کنیم فرصت ها کندتر خلق می شوند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *